Доставка цветов по Риге, в Юрмалу и ~ 40 км вокруг Риги; Заказы на тот же день можно сделать до 11:00: по субботам до 10:00; По воскресеньям мы отдыхаем 

Звоните: +371 22013603; WhatsApp; Telegram: +371 29108796

Главная

Новые товары

Все новые товары

Лидеры продаж

Все популярные товары

Galda dārzu kopšana

Galda dārzu kopšana

Daudzi cilvēki saņem dāvanā galda dārzus. Tie ir krāšņi un lieliski saņemšanas brīdī, jo satāv no trīs vai vairākiem kontrastējošiem telpaugiem. Šie apburošie galda dārzi ir viegli kopjami sekojot dažiem vienkāšiem padomiem, lai jo ilgstošāk varētu par tiem priecāties

 

 Galda dārzs

 

Ideālā gadījumā šajā kompozīcijā sakopotie augi būs ar līdzīgām kopšanas prasībām. Lielākā daļa augu uzplaukst vidējā apgaismojumā ne tiešos saules staros gaišā vietā pie loga, kafijas galdiņa, letes vai galda.

Galda dārza laistīšana nav sarežģīta, tikai pašā sākumā jāizpēta konkrēto augu laistīšanas grafika īpatnības. Lielākoties galda dārzi ir stādīti keramiskā traukā vai pītā grozā. Trauka apakšā ievietojam keramzītu, lai nodrošinātu kaut nelielu drenāžu, jo šiem traukiem visbiežāk nav ūdens noteces atveres. Tādēļ piemērojot laistīšanas grafiku pārliecinieties, ka augu saknes neatrodas ūdenī un starp laistīšanas reizēm ir pietiekami starplaiki.

Parasti galda dārzus var laistīt reizi nedēļā. Ja jūsu trauka diametrs ir mazāks par 16cm, tad nepieciešamais ūdens dudzums nebūs vairāk par vienu tasi, ielākiem traukiem vairāk. Taču nepieciešamo ūdens daudzumu var ietekmēt arī citi faktori. Ja telpa ir karsta un sausa vai vēsa un mitra, tad nepieciešamais ūdens daudzums var būt lielāks vai mazāks nekā standarta nosacījumos.

Lai pārbaudītu augsnes sausumu pāris nedēļa to pārbaudiet iespraužot pirkstu augsnē. Ja augsne ir sausa, tad uzmanīgi un vienmērīgi aplaistiet augsni. Ja augsne vēl ir mitra, tad pagaidīt vēl dienu vai divas un pārbaudiet to vēlreiz.

Ja Jums šķiet, ka esat uzlējis par daudz ūdens, tad pagaidiet dažas minūtes, lai ūdens nosēžas un uzmanīgi sašķiebiet trauku virs izlietnes, lai iztek liekais ūdens.

 

Ja Jūsu galda dārzā ir samiksēti augi sukulenti un kaktusi, tad tiem būs nepieciešama retāka laistīšana un vairāk saules.

Reizēm galda dārzā augi netiek stādīti kopā, bet gan atstāti katrs savā podiņā. Šajā gadījumā laistīt tos varēs izejot no katra atsevišķā auga īpatnībām.

Augi galda dārzos parasi aug lēnāk un tos nav ieteicams mēslot, jo tas veicinās augšanu un saīsinās Jūsu dārza dzīvi. Laika gaitā augiem sāks kļūt traukā par šauru. Lietojiet asas šķēres lai atzarotu augus un dotu tiem vairāk vietas, tomēr pēc dažiem mēnešiem lai saglabātu veselīgus augus pārstādiet tos jaunā traukā ar svaigu augsni un turpiniet baudīt sava galda dārza skaistumu.